Pokusy o dokončenie hoci jednoduchých manuálnych úloh, keď teploty klesnú pod bod mrazu, predstavujú poriadnu výzvu. 

Znížená citlivosť prstov, obmedzená pohyblivosť kĺbov a skutočnosť, že je každá chyba oveľa bolestivejšia, vyvoláva nutnosť obstaranie hrejivých pracovných rukavíc. Vhodné zimné pracovné rukavice by mali zaistiť nielen ochranu pred mechanickými rizikami rovnako  by mali ruku dostatočne tepelne izolovať a zároveň poskytovať uspokojivú citlivosť. Rukavice, ktoré neposkytujú obratnosť k uchopeniu problematického klinca alebo skrutky , je k ničomu. Ak už vykonávate ľahké montérske práce, škriabete namrznuté okná vášho automobilu alebo na záhrade odstraňujete zabudnuté vianočné svetlá, potrebujete pracovné rukavice, v ktorých dokážete obstáť .

Výber kvalitných zimných pracovných rukavíc spočíva predovšetkým v ich materiáli . Musí byť dostatočne tenký, aby rukavice poskytli potrebnú  citlivosť, nesmie sa to však preháňať. Rukavice musia izolovať teplo vznikajúce vo vnútri.

V prípade zimných pracovných rukavíc určených pre prácu vonku je vhodné, aby bol materiál z vonkajšej strany zdrsnený, a to z jednoduchého dôvodu - špeciálne kovy, ale aj iné materiály sú pri manipulácii pod bodom mrazu pomerne klzké. Výnimku potom tvoria rukavice určené k práci v špeciálnych mrazničkách s jedlom. Pri týchto je zdrsnenie skôr na škodu.

V neposlednej rade by mali rukavice poskytovať dostatočnú úroveň kompresie, aby udržali bezproblémovú cirkuláciu krvi až do končekov prstov. Zimné pracovné rukavice by mali rovnako spĺňať požiadavky na odolnosť podľa zamerania úlohy . Vo vnútri rukavíc je potom vhodná prítomnosť mäkšieho materiálu, ktorý je príjemnejší pri kontakte s (v zime často vysušenou) pokožkou. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na výber zimných pracovných rukavíc z našej ponuky:

1st Winter

Rukavice sú ušité z pružného nylonového materiálu v oblasti chrbta ruky a palce, prinášajú tak veľmi príjemný pocit z nosenia. Ako jednu zo zimných alternatív si ju môžu vybrať ľudia , ktorí potrebujú pri práci využívať značnú dávku zručnosti. Dlaň a palce sú kryté reliéfnym polyuretánom (PU má oproti gume lepšie mechanické vlastnosti, je odolnejší voči chemikáliám, možno ho využívať v náročnejších prevádzkach) zaisťujúcim lepšie protišmykové vlastnosti.

Turtur

Rukavice máčaná v špeciálne upravenom PVC materiáli , ktorý si zachováva svoje vlastnosti až do teploty -30 °C. Jedná sa o najlepšiu hodnotu medzi porovnateľnými materiálmi (latex funguje do -15 °C, PU do -10 °C a nitril do -9 °C). Naviac majú rukavice špeciálne  povrstvenie proti prieniku vody , takže i pri práci v nepriaznivých klimatických podmienkach (sneženie, mrholenie) ruka zostáva suchá. Ruky pracovníka tak vydržia dlhšie v suchu oproti štandardným rukaviciam.

Curlew Winter

Zateplené rukavice z jednofarebnej jemnej lícovej hovädziny v dlani a prstoch ponúkajú dostatočnú citlivosť pre manipuláciu s predmetmi väčších rozmerov . Dizajn rukavíc doplňuje polyesterový úplet v reflexnej farbe na chrbte ruky a veľmi odolná manžeta. Na výber máte z dvoch farieb - žltej a oranžovej , naviac sú k dispozícii v dvoch variantoch - klasické alebo blistrované.

Palawan Winter

Zateplené bezšvové pletené rukavice zo syntetickej priadze sú z vonkajšej strany opatrené vrstvou mikroporézneho , paropriepustného latexu. Vďaka pružnému úpletu na zápästí ich ľahko natiahnete na ruku. Rukavice Palawan Winter sú nadčasovou klasikou. Tepelná izolácia , cit v prstoch a obratná manipulácie s predmetmi , to sú vlastnosti, vďaka ktorým sa tieto Hi-Vis rukavice tešia dlhotrvajúcej popularite.

Pelican Blue Winter

Rukavice šité z jemné lícovej ovčej kože v dlani a oblasti prstov. Modrá bavlnená tkanina na chrbte ruky a manžeta na suchý zips zaisťujú dostatočnú flexibilitu rukavíc a obratnosť pri práci. Rukavice sú v ponuke v dvoch veľkostiach - 9 a 11. Ovčia koža spolu s vnútorným zateplením zaisťuje dostatočnú izoláciu. Rukavice pôsobia veľmi príjemne , napriek tomu ich charakterizuje vysoká mechanická odolnosť. Rukavice tak skvelo kombinujú vlastnosti, ktoré sa od zimných pracovných rukavíc očakávajú .

Mynah

Rukavice ušité zo silného farebného fleecu. Vnútorná mäkká podšívka zaisťuje príjemný pocit pri nosení. Mynah nájdu svoje uplatnenie pri drobnejších prácach, lebo príliš nechránia pred mechanickými rizikami. Bonusom je plastová karabínka, rukavice tak môžete pohodlne zavesiť napríklad za pútko na nohaviciach . Rukavice Mynah sú k dispozícii v 4 farbách a 5 veľkostiach.

Nightjar

Alternatíva z celej rady pletených bezšvových zateplených rukavíc vyrobených z akrylu. Rukavice Nightjar charakterizuje polomáčenie v prírodnom latexe , ktorý je zdrsnený v oblasti dlane . Táto vlastnosť opäť umožňuje zručnú manipuláciu z klzkými predmetmi. Rukavice Nightjar tiež spĺňajú normu EN 388, ktorá definuje vlastnosti rukavíc odolných voči mechanickým rizikám.

Rose Finch

Unisex rukavice z bravčovej lícovky v dlani, ktoré užívateľa chráni pred mechanickými rizikami. Bavlnená tkanina na chrbte ruky a manžete je doplnená o zateplení 3M Thinsulate. Rukavice sú k dispozícii v dvoch veľkostiach - červené rukavice veľkosť  9 pre dámy a zelené pánske rukavice veľkosť 11.

Práve ste mali možnosť, nahliadnuť do portfólia rukavíc, ktoré  vám sú schopné poskytnúť dostatočnú ochranu pred nízkymi teplotami. Kompletná ponuka zimných pracovných rukavíc je však mnoho širšia a opäť ju nájdete na našich webových stránkach.