Napriek tomu, že manuálnu prácu a pracovné oblečenie si zvyčajne spájame s mužmi, nie je to pravidlom. Aj ženy často vykonávajú prácu, pri ktorej sa potrebujú chrániť vhodným pracovným oblečením, napríklad montérkami. Ako si ich vybrať správne?

 

 Dámy sa dnes už nemusia báť, že sa budú musieť topiť v nadrozmerných “chlapských” montérkach. Na trhu je totiž množstvo modelov určených špeciálne pre ne. Narozdiel od mužov, ktorí sa často rozhodujú len podľa ceny a veľkosti, môže byť pre ženy dôležité napríklad toto: 

●    Materiál

Medzi dôležité faktory určite patrí predovšetkým materiál. Kým v minulosti prevládali prírodné textílie, dnes sa využívajú prevažne syntetické zmesi z polyestera a bavlny. Takéto materiály v porovnaní s čisto prírodným vláknom ponúkajú lepšie technické vlastnosti, ľahšie sa čistia, sú pohodlnejšie a dlhšie vydržia. Naše modely s prídavkom spandexu sú navyše mierne elastické a zaručia vám tak vyšší komfort pri nosení. 

●    Využitie

V neposlednom rade zaváži, na aké účely chcete odev využiť. Potrebujete montérky na občasnú prácu v záhrade alebo vykonávate prácu vo výrobe? Budete pracovať v interiéri alebo exteriéri? V akom ročnom období budete montérky využívať? V prípade pravidelnej práce vyžadujúcej ochranný odev zvoľte radšej kvalitné montérky s dlhými nohavicami, doplnené vhodnou obuvou a ďalšími ochrannými pomôckami. V prípade hobby využitia zvoľte čokoľvek, v čom sa budete cítiť pohodlne a nebudete sa báť to ušpiniť.

●    Dizajn

Praktickosť by určite mala prevládať nad estetickosťou, no prečo si nevybrať kúsok, ktorý je o niečo štýlovejší ako tie ostatné. Dnes si už môžete vyberať z množstva dámskych farieb, potlačí, strihov a modelov. Okrem klasických montériek s praktickou náprsenkou, dlhých nohavíc a skrátených šortiek nájdete v ponuke dokonca aj “montérkové” sukne. Práve takýto praktický a štýlový kúsok vám možno spríjemní vaše chvíle v záhrade. :)

Veríme, že sa rozhodnete správne a vyberiete si montérky, ktoré vám budú dobre a dlho slúžiť. V prípade potreby sa na nás neváhajte obrátiť mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a radi vám s výberom pomôžeme.

 

.